1 juni 2015

Nieuwe beschoeiing Ahoy

Na heel veel vergaderen en onderhandelen met de eilandeigenaar en een aannemer is er in februari dan eindelijk een nieuwe beschoeiing geplaatst op het eiland waar de zeeverkenners gebruik van maken. Het gaat om een kleine twintig meter aan de achterkant van het eiland. Er is elke vijftig centimeter een paal geplaatst en die zijn zeven meter diep de grond in gegaan. Achter deze palen zijn hardhouten schotten geplaatst met daaraan een speciaal doek. De ruimte achter de nieuwe beschoeiing is vervolgens volgestort met bagger en daar bovenop ligt inmiddels ook verse grond en zelfs al gras! Er is gekozen voor duurzame materialen dus de komende 15 jaar zal er met dit stuk van het eiland niets meer gebeuren. Aangezien er nog wat grond over was hebben we ook gelijk de voorkant een stuk opgehoogd en nieuw gras aangelegd. De planning is om eind 2016 nog eens vijftien meter van het eiland te voorzien van een nieuwe beschoeiing. Bekijk eens de foto's in het fotoalbum van de zeeverkenners!